رزرو تور
پیشینه سفارش

This is custom content

گردشگری غذا

گردشگری غذا یا گردشگری غذا نوع جدیدی از گردشگری است که علاوه بر چشیدن طعم غذا مراحل تهیه مواد اولیه و پخت غذا را نیز در بر می گیرد. هر فردی که به شکلی با غذا سر و کار داردقسمتی از این نوع از گردشگری است. از آنجایی که در تهیه انواع مختلف غذا از انواع مواد اولیه و محصولات کشاورزی استفاده می شود این نوع گردشگری را می توان با گردشگری روستایی و کشاورزی مرتبط دانست. این نوع گردشگری که به گاسترونومی معروف است از مجموعه گردشگری های فرهنگی محسوب می شود و به نوعی نماد فرهنگی هر کشوری نیز به شمار می رود.

تور غذای دهاقان

100 $
در دسترس: 25 موجود

شهرستان دهاقان در جنوب استان اصفهان و در مجاورت شهرضا قرار دارد. غذاهای محلی این خطه عبارتند از: کوفته برنجی، آش دوغ، آش سبزی، آش سماق، ماش و قمری، شله بریان و گوشت و لوبیا طعم خوش این غذا ها را می توان در خانه های بومی های این شهرستان زیبا چشید. گوشت با کیفیت موجود در منطقه به همراه حبوبات سر شار از پروتیین که از این منطقه خوش آب و هوا به دست می آید غذای بسیار خوشمزه ای را به گردشگران هدیه می کند.

تور غذای چهارمحال

100 $
در دسترس: 25 موجود

چهارمحال و بختیاری به دلیل این که اکثریت مردم عشایر هستنددارای تنوع غذایی فراوان است.کباب بختیاری، شوربا قیمه ریزه، چلو خورشت به، تاس کباب، گوجه پلو، اوترشی، گردو پلو، آش دوغ بختیاری، آش کشک و پرود دوغ از غذاهای محلی این خطه می باشند.کباب بختیاری از معروف ترین غذا های چهار محال است که از فیله گوسفند، سینه مرغ و روغن زیتون تهیه می شود. با تور غذای چهار محال از نزدیک با تعم و مزه این غذا های خوشمزه آشنا می شوید.